A közösségi médiában történő hirdetés az egyik legerősebb marketing eszköz, amit használhatunk. A hirdetések létrehozása és kezelése egyszerű, viszonylag olcsó a többihez képest, tehát bárki komolyabb szaktudás nélkül el tudja készíteni a saját kampányát. Ami jó hír, nem?
Nos, nem feltétlenül.
Az, hogy könnyű létrehozni a hirdetéseket, nem azt jelenti, hogy hibákat sem nagyon tudunk közben véteni (főként, ha az első hirdetésünkről van szó).
Tehát nézzük át a "legnépszerűbb" hibákat, hogy azokat Neked már ne kelljen elkövetned.;)
Nem a megfelelő felületen hirdetünk:
Azért, mert jelenleg a Facebookot használják a legtöbben, nem biztos, hogy nekünk is ott kell hirdetni. Például ha a célközönségünk fiatalokból áll, lehet, hogy jobb eredményeket érhetünk el Instagramon. Ha szakmai kapcsolatainkat szeretnénk bővíteni, akkor a LinkedIn a mi felületünk. Végezzünk kutatást, hogy a célközönségünk jellemzően melyik közösségi oldalt használja és azon hirdessünk.
Célközönség meghatározásának hiánya:
Többek között azért is az egyik leghatásosabb marketing eszköz a közösségi felületeken való hirdetés, mert pontosan tudunk célozni a célközönségünkre. Ne mulasszuk el ezt a lehetőséget! Nem csak életkorra, nemre és végzettségre, de még akár érdeklődési körre is tudjuk szűkíteni a felhasználók körét (pl. utazás, gasztronómia, egészéges életmód). Tehát a hirdetés előtt mindenképpen határozzuk meg pontosan, hogy kiknek is szánjuk üzenetünket.
Unalmas tartalom:
Csupán néhány sor és egy képes tartalom áll a rendelkezésünkre, hogy felkeltsük a potenciális ügyfeleink figyelmét. Ha csak egy semmitmondó szöveget és egy unalmas képet töltünk fel, akkor igazából a pénzünket kidobtuk az ablakon. Ráadásul a kép lesz az első, ami megragadhatja a felhasználók figyelmét. Felejtsük el a stock fotókat! Használjunk inkább saját képet az üzletünkről, termékeinkről, vagy akár magunkról!
A kampány kezelése:
Az egyik nagy előnye a közösségi médiás hirdetéseknek a nyomtatottal szemben, hogy a kampány közben is tudunk változtatni rajta. Ha látjuk, hogy nem úgy sült el a hirdetésünk, mint gondoltuk, könnyedén leállíthatjuk, javíthatunk rajta, vagy akár teljesen újat is kezdhetünk.
A honlap:
Sok esetben előfordul, hogy a hirdetésünk elég ütőssé sikerül ahhoz, hogy felhasználókat vigyen a honlapra, de a weboldal nyitólapja olyan szegényes, hogy az érdeklődő azonnal visszafordul. Nem csak a hirdetésre kell figyelmet szentelnünk, hanem a honlapunk első benyomására is!
Siker meghatározása:
Mielőtt bármibe is belekezdenénk, határozzuk meg, hogy mikortól nevezhetjük kampányunkat sikeresnek, mik a céljaink vele: A rajongótábor növelése? A honlap forgalmának növelése?
Hirdetés előtt mindenképpen érdemes alaposan átgondolni ezeket! ;)
Ha tetszett a bejegyzés, lájkold Facebook oldalamat is, ahol további érdekességeket találsz! :)